IV PPLG 2022 dzień 1


1️⃣ dzień - 22 pielgrzymów ‍♂️
➡️ IV Pielgrzymka Piesza: Lubin - Gietrzwałd
➡️ 10.06.2022 Lubin - Grodowiec 20,0 km
➡️ Pozostało do Gietrzwałdu: 535,0 km
Rozpoczynamy dzień od spakowania bagaży do przyczepki. Rozdzielamy pielgrzymkowe koszulki i chyc do kościoła.
Punktualnie o godz. 9:00 rozpoczyna się uroczysta Msza św. Sprawują ją nasi księża - przyjaciele: ks. Krzysztof, ks. Mariusz i ks. Stanisław. Sporo osób przyszło nam życzyć dobrej drogi a kilka z nich odprowadziło nas do Sanktuarium w Grodowcu. Jest radość w sercach ❤️, że wreszcie możemy wyruszyć. Jest kilka nowych twarzy i Bóg zapłać za każdego Pielgrzyma. Naszym księżom dziękujemy specjalnymi pamiątkami.
Ruszamy żwawo, pozując do zdjęć oraz udzielając mediom wywiadów. Piękna pogoda i Droga przez las powodują brak zmęczenia. Przekazane nam intencje omadlamy na kolejnych 4️⃣ różańcach.
W Żelaznym Moście, pani sołtys wraz z mieszkankami, ofiarowały nam zadaszenie, dostęp do świetlicy oraz pyszne ciasta i wodę. Jak zawsze można tutaj liczyć na dobre serca ❤️❤️❤️. Dziękują pielgrzymi.
Dalej mkniemy przez Dąbrowę, Tarnówek i jesteśmy na wysokim wzgórzu. Tutaj kłaniamy się w kościele Matce Bożej Jutrzence Nadziei. To raptem 20 km od Lubina ale cieszy zdobycie 1 etapu. Przy kościele kończy się właśnie plener malarski. Kibicujemy wszystkim, widać kunszt ich pracy.
Ksiądz proboszcz ma dla nas dobre informacje. Kilkoro Ukraińców wyjechało, więc może nas wszystkich zakwaterować w Domu Pielgrzyma. Dziękujemy serdecznie za gościnę.
A wieczorem, nasze siostry pielgrzymkowe przygotowały dla nas wszystkich, postną kolację. Najedzeni stajemy na placu przed świątynią do Apelu Jasnogórskiego. Słońce zachodzi a my chwalimy Panienkę śpiewem i modlitwą.
A jutro Droga 40 km do Góry.