III Pielgrzymka 2021 (dzień 2)


2️⃣ dzień - 18 pielgrzymów ‍♂️
➡️ III Pielgrzymka Piesza: Lubin - Gietrzwałd
➡️11.06.2021 Grodowiec - Góra 37,4 km
➡️ Razem: 57,4 km


Dzisiaj piątek. W komplecie przed godz. 6:00 meldujemy się w kościele w Grodowcu na Eucharystii, którą ksiądz proboszcz Marcin Kliszcz odprawił w intencji naszego przewodnika Piotra. Była to dla niego niespodzianka urodzinowa. Życzymy Bożego błogosławieństwa i prowadzenia Maryi. ❤️
O godz. 7:00 wychodzimy z Grodowca. Dziękujemy raz jeszcze księdzu za super warunki w Domu Pielgrzyma. Intencje księży tam posługujących niesiemy do tronu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
Jest ciepło i narazie trochę kąsają komary. W Krzydłowicach wchodzimy do kościoła pw św. Marii Magdaleny. Śpiewamy Naszemu Jezusowi i słuchamy historii tego miejsca. Co ciekawe, pięknie zdobiona ambona wciąż jest używana do głoszenia Słowa Bożego przez proboszcza. Miło było posiedzieć i odpocząć w starych murach kościoła. Dziękujemy. ❤️
Na przejezdzie kolejowym magistrali: Wrocław - Szczecin, dojeżdża do nas autem Arek Szkuta z Gawronek, z małżonką za kierownicą. Przeprowadza nas przez las, omijając komary, ale nie omijając ładnie położonych Gawronek. Potem droga prosta do Gawron.‍♀️
A w Gawronach wielka feta. Miło nam bardzo widzieć księdza Tomasza Hęsia, który kropi nas solidnie święconą wodą oraz mieszkańców, zaangażowanych w przygotowanie królewskiego śniadania. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach. Po modlitwie siadamy do uginającego się stołu. Wszystko smaczne i zdrowe. Bóg zapłać wszystkim. ❤️ Będziemy się modlić w Waszych intencjach nam powierzonych oraz Bogu wiadomych.
Po takim śniadaniu tempo jest imponujące, na tyle, że pielgrzymi rezygnują z zaplanowanej przerwy w Chełmie. W Luboszycach Małych, dobra nasza dusza pielgrzymkowa Zdzisia ❤️przywozi nam gorące pierożki, które spożywamy przy świetlicy. ‍♀️‍♂️‍♀️Tempo dalej jest dobre i do Ryczenia przychodzimy z licznymi komarami. Tutaj są piękne rozlewiska rzeki Barycz.
Kłaniamy się i śpiewamy Jezusowi przed kościołem pw. NSPJ w Ryczeniu. I nagle drzwi świątyni się otwierają (co widać na zdjęciu) i zaczyna bić dzwon (no tego raczej nie widać). Okazuje się, że dzisiaj jest w tym, filialnym kościele odpust i za 15 min. rozpocznie się Msza św. Śpiewamy więc litanię do Serca Jezusowego i idziemy odpocząć. Umówiliśmy się z księdzem Ryszardem na wizytę Pielgrzymki do Gietrzwałdu w przyszłym roku.
Ostatni odcinek to ponad 7 km przez piękne górowskie lasy. W Liceum Ogólnokształcącym w Górze mamy wyśmienity nocleg. Pod dachem i na materacach, jak na prawdziwą Pielgrzymkę przystało. Jemy kolację złożoną jeszcze z darów śniadania i o godz. 21:00, na placu apelowym, łączymy się z Jasną Górą. Na Apel przybyły również licznie .
Bóg zapłać wszystkim za posiłki i możliwość noclegu. Wzięliśmy Wasze intencje do Mateńki Gietrzwałdzkiej. ❤️
Zmęczeni ale szczęśliwi, zasypiamy w szkolnych salach, a śnią nam się zdawane egzaminy maturalne na piątki.
A jutro. Wyjście z Góry o godz. 5:45, śniadanie w Tarnowej Łące. Rydzyna, która znajduje się w Wielkopolsce, Dąbcze z nowym proboszczem i nocleg u franciszkanów w Osiecznej przy kolejnym na drodze pielgrzymkowej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. ❤️❤️Eucharystia o godz. 17:00 w kościele św. Trójcy w Osiecznej. Dobrej nocy.
Postaramy się o codzienne relacje z pielgrzymki. ✍️ Bądźcie z nami, duchowo i w modlitwie.
Jeśli chcesz nam powierzyć swoją intencję, którą zaniesiemy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i która zostanie omodlona na licznych różańcach, napisz proszę pod postem lub smsem na nr telefonu 605 447 383. Mamy liczne świadectwa z lat poprzednich, o ich wysłuchaniu. Tylko Jezus Chrystus wie, co dla nas jest najlepsze. ❤️❤️
Jeśli chcesz, w dowolności serca, to możesz wspomóc organizację naszej Pielgrzymki. A kosztów, jak wiadomo jest trochę. Zawsze wystarczy Wasza modlitwa a po ludzku również finanse. Bóg zapłać.
Nr konta Wspólnoty Pielgrzymkowej ŚLADAMI MARYI: 61 1500 1504 1015 0006 8601 0000