III Pielgrzymka 2021 (dzień 5)


5 dzień - 16 pielgrzymów ‍♂️‍♀️‍♂️‍♀️‍♂️
➡️ III Pielgrzymka Piesza: Lubin - Gietrzwałd
➡️14.06.2021 Lubiń - Zaniemyśl 38,5 km
➡️ Razem: 149,0km
Wracamy w poniedziałek na odpowiedni, całodniowy dystans, prawie 40 km. Jest słonecznie, temperatura zwyżkuje.
Na początek przedstawimy dwa świadectwa, otrzymane wczoraj, późną nocą. Duch Święty działa i prowadzi nas swoimi ścieżkami.
➡️ "Radosną nowinę dzisiaj usłyszałam w kościele w Zaniemyślu. Ksiądz proboszcz ogłosił, że pielgrzymka idzie do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W zeszłym roku na spacerze koło Zaniemyśla spotkałam Was idąc z psem. Opisaliście mnie na Waszym portalu fb, jako małą dziewczynkę z psem, a ja powiedziałam, że z daleka wyglądaliście jak Krasnale. Wspominam to bardzo miło, pamiętam to jak dziś. Byłam wtedy w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i prosiłam o modlitwę i jestem dzisiaj silniejsza, pomimo że nadal moja sytuacja rodzinna nie jest dobra, więc proszę o modlitwę za moją rodzinę, o miłość i szacunek. Dziękuję Matce Bożej, że mogłam Was spotkać".
➡️ "Chcę podzielić się radością. Krzysztof po naszym powrocie do domu wynegocjował zielone światło u żony na przyszłoroczną Pielgrzymkę. I pomyśleć, że jeszcze do dzisiaj nie słyszał o Gietrzwałdzie oraz pielgrzymce. Niesamowite, jak sie zapalił".
Dostajemy bardzo wiele Waszych próśb o modlitwę w różnych intencjach. Na dzisiejszych zdjęciach możecie zobaczyć, jak podczas postoju w lesie, czytamy i omadlamy Wasze intencje. Również te wpisane do zeszytu omadlamy, ofiarując je do "załatwienia" za przyczyną Matki Bożej Gietrzwałdzkiej u Pana Naszego Jezusa Chrystusa. ❤️ Najczęściej modlitwą różańcową lub Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dodatkowo spisujemy je, aby złożyć u stóp Jej tronu w Gietrzwałdzie. ❤️
Rankiem o godz. 5:40, po pożegnaniu nas przez brata Roberta, franciszkanina, który przez cały nasz tutaj pobyt opiekował się nami, wychodzimy z Klasztoru w Lubiniu, na rzeźkie powietrze. Piękne słońce, rosa, śpiewające ptaki i przyroda budząca się do dzisiejszego sielskiego życia. Pierwsze 10 km prowadzi nas polnymi drogami i lasami położonymi nad jeziorami i bagnami.
W Mełpinie, tradycyjnie już, sołtys Janusz Przybylski, rowerem wyjechał nam na spotkanie. Miło spotkać, po raz kolejny, dobrego człowieka. Znów doświadczamy niebywałej gościnności. Śniadanie zjadamy szybko, bo już na deser czekają wielkie, słodkie truskawki i kawa z ciastem. Bóg zapłać za gościnę. Intencje Wasze niesiemy do Gietrzwałdu. ‍♀️‍♂️
Dalsza część drogi to asfaltowanie, a ruch przed Śremem bardzo się wzmaga. Zatrzymujemy się na odpoczynek na stacji paliw, korzystamy z toalety, zimnych napojów i klimatyzacji. Po wyjściu, przekraczamy mostem, piękną rzekę Wartę.
W Dąbrowie robimy na rozdrożu postój u Piotra. Tutaj wspólnie, na progu Jego domu, punktualnie o godz 1️⃣5️⃣:0️⃣0️⃣śpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niezapomniane te wspólne modlitwy na powietrzu. Otoczenie, jakby w tym czasie, nie ma znaczenia, nie istnieje. Wszystko na Chwałę Boga. ❤️Modlitwa popłynęła również do Czyśćca w intencji zmarłych, których dusze tam się znajdują.
W Zaniemyślu odwiedzamy najpierw, budujący się klasztor karmelitów bosych. Jesteśmy zaproszeni do środka, aby zobaczyć zmiany jakie dokonały się przez ostatni rok. Zostawiamy swoją ofiarę na kilka cegiełek oraz obiecujemy modlitwę. Potrzebnych środków na dokończenie budowy potrzeba jeszcze bardzo wiele.
Wreszcie dochodzimy do kościoła pw św. Wawrzyńca w Zaniemyślu. Oczekuje na nas grupka parafian, z którymi się serdecznie witamy. Niestety, przykro nam się zrobiło. Nie wszyscy dostali pielgrzymów na gościnę. Wszak wiadomo, że gość‍♂️w domu, to również Bóg w domu ❤️. Ksiądz proboszcz, Jacek Leśniewski, zaprasza nas na Eucharystię otwierając szeroko wrota świątyni, która na wakacje ma być odświeżona z wymienionym nagłośnieniem.
O godz. 18:30 uczestniczymy w Eucharystii, podczas której ksiądz prosi o zaniesienie intencji swoich i parafian do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Chwilę potem, przy Najświętszym Sakramencie, odmawiamy litanię do Serca Jezusowego. ❤️
Następnie rozjeżdżamy się lub rozchodzimy do domów naszych gospodarzy, aby gościć się, spożyć posiłek, porozmawiać z gospodarzami i wyspać się na kolejny pielgrzymi dzień. Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro i bądźcie bogaci w Miłosierdzie Boże.
Zaniesiemy Wasze intencje do Mateńki Gietrzwałdzkiej. ❤️❤️ Serdeczne Bóg zapłać.
A jutro gościmy u paulinów w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. ✝️
I tylko 36,1km. ‍♂️‍♀️‍♂️Wyjście z Zaniemyśla o godz. 5:30, śniadanie w Sulęcinku, przejście przez puszczę i spotkanie w Miłosławiu, wielkich podróżników, którzy nami się zaopiekują. A jakich podróżników i gdzie pielgrzymowali? O tym, dowiecie się jutro. W Biechowie będziemy ok. 16:10, gdzie również zaplanowaną mamy Mszę św. o godz 18:00. Do zobaczenia jutro.
Postaramy się o codzienne relacje z pielgrzymki. ✍️ Bądźcie z nami, duchowo i w modlitwie.
Jeśli chcesz nam powierzyć swoją intencję, którą zaniesiemy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i która zostanie omodlona na licznych różańcach, napisz proszę pod postem lub smsem na nr telefonu 605 447 383. Mamy liczne świadectwa z lat poprzednich, o ich wysłuchaniu. Tylko Jezus Chrystus wie, co dla nas jest najlepsze. ❤️❤️
Jeśli chcesz, w dowolności serca, to możesz wspomóc organizację naszej Pielgrzymki. A kosztów, jak wiadomo jest trochę. Zawsze wystarczy Wasza modlitwa a po ludzku również finanse. Bóg zapłać.
Nr konta Wspólnoty Pielgrzymkowej ŚLADAMI MARYI: 61 1500 1504 1015 0006 8601 0000