III Pielgrzymka 2021 (dzień 12)


1️⃣2️⃣ dzień - 18 pielgrzymów ‍♂️‍♀️‍♂️‍♀️‍♂️‍♀️‍♂️‍♀️‍♂️‍♀️‍♂️‍♀️
➡️ III Pielgrzymka Piesza: Lubin - Gietrzwałd
➡️ 21.06.2021 Ostrowąs - Trutowo 38,5 km
➡️ Razem: 367,6km
Tradycyjnie z Ostrowąsa wychodzimy, skoro świt, czyli o godz. 4:30. Poniedziałek ma być znowu gorący. Wolimy jednak upały, niż deszcz czy burze.
Po nocnym powrocie i pożegnaniu czterech naszych pielgrzymów oraz dołączeniu do nas Staszka pozostało nas 18 pątników. Dzisiaj również przepłyniemy promem przez królową polskich rzek i wejdziemy w bardzo pagórkowaty teren Kujaw z licznymi jeziorkami.
Jeszcze raz, Bóg zapłać księdzu proboszczowi Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw za dobry czas modlitwy i możliwość odpoczynku w Domu Pielgrzyma. Intencje parafii niesiemy do tronu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. ❤️
Po 9 km dochodzimy do niezwykle gościnnej parafii, która wie czego najbardziej potrzeba pielgrzymowi. To Brudnowo i kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu kłaniamy się na początku gościny. Wierni z różnych miejscowości tej parafii wraz z księdzem proboszczem Cezarym Jabłońskim, przygotowali bardzo smaczne i zdrowe śniadanie. Miło tak, posilić się na powietrzu i porozmawiać o życiu mieszkańców przy pobliskiej autostradzie A1. Nasz zeszyt z intencjami do Najświętszej Mateńki,❤️ ubogacił się o nowe wpisy. Bóg zapłać za Wasze dobre serca, będziemy w modlitwie pamiętać o Was.
Po przejściu nad centralną autostradą Polski A1 (północ - południe), kierujemy się drogami polnymi do Nieszawy nad Wisłą. Tutaj, ładnym, stylowym promem, przewozimy się na drugą stronę rzeki, której dzisiejszy stan wody jest niski. Tradycyjnie, prom czekał na nas i mogliśmy przeprawić się na drugą stronę. Obsługa jest bardzo miła i za nich również będziemy się modlić. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe, wspólne zdjęcie na promie. Bóg Wam zapłać za życzliwość i wierność Maryi. ❤️
Za Wisłą rozciąga się puszcza, która towarzyszy nam przez blisko 15 km. Robimy postój na zagospodarowanym parkingu leśnym, gdzie powiew ożywczego wiatru rozgania komary. Jest południe dnia i bardzo gorąco. Woda bardzo szybko schodzi. Potrzeba nam najbardziej nawadniać swoje organizmy.
Jeszcze jedna, czeka nas przerwa w Niedźwiedziu. Tutaj dwa lata temu byliśmy szczodrze przyjęci przez Państwa Gołębiewskich. Dzisiaj dowiadujemy się od ich syna, że po zmarłym w zeszłym roku gospodarzu, wielkim gołębiarzu, i jego żonę, dwa miesiące później, powołał Pan do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Do klasztoru O. Karmelitów w Trutowie dochodzimy jeszcze przed planowanym czasem. Wykorzystujemy go na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Obliczem Pana Naszego Jezusa Chrystusa w kościele klasztornym św. Anny. ❤️
Po wyjściu z kościoła czekali na nas mieszkańcy, tej pięknie położonej na wzgórzach morenowych miejscowości, na czele z sołtysem Januszem Kruszyńskim i radnym Jarosławem Kaźmierkiewiczem oraz mieszkankami, które bardzo szybko rozdzieliły nas po swoich domach. Bóg Wam zapłać dobrzy ludzie. ❤️ Otaczamy Was modlitwą. Dali jeść i pić i utrudzonym pielgrzymom dali swoje posłania.
O godz. 17:00 uczestniczymy w Eucharystii w kościele pw św. Anny oraz w nabożeństwie czerwcowym. ❤️
A jutro, we wtorek, 16,9 km drogi do klasztoru Karmelitów w Oborach do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej ❤️. To kolejne miejsce obecności naszej Mateńki.
Postaramy się o codzienne relacje z pielgrzymki. ✍️ Bądźcie z nami, duchowo i w modlitwie.
Jeśli chcesz nam powierzyć swoją intencję, którą zaniesiemy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i która zostanie omodlona na licznych różańcach, napisz proszę pod postem lub smsem na nr telefonu 605 447 383. Mamy liczne świadectwa z lat poprzednich, o ich wysłuchaniu. Tylko Jezus Chrystus wie, co dla nas jest najlepsze. ❤️❤️
Jeśli chcesz, w dowolności serca, to możesz wspomóc organizację naszej Pielgrzymki. A kosztów, jak wiadomo jest trochę. Zawsze wystarczy Wasza modlitwa a po ludzku również finanse. Bóg zapłać.
Nr konta Wspólnoty Pielgrzymkowej ŚLADAMI MARYI: 61 1500 1504 1015 0006 8601 0000