LDK 03.02.2023r.


Po raz czternasty, Wspólnota Pielgrzymkowa ŚLADAMI MARYI wraz z wiernymi, nie tylko miejscowych parafii, modliła się podczas LUBIŃSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ, która wyszła, z kościoła Parafia pw Św Maksymiliana Maria Kolbe w Lubinie po Mszy św o godz 18,00, poprzez wszystkie lubińskie kościoły i kaplice. Intencja jest niezmienna: "O powrót mieszkańców Lubina do Pana Boga". 🚶‍♂️🚶‍♀️
Tym razem Eucharystia sprawowana była w dolnym, przytulnym kościele. Celebransem był ks.Tomasz ŚLAZYK. Wielokrotnie, również podczas homilii, nawiązywał do naszej Drogi Krzyżowej. O tym, jak ważne są takie wyzwania i jak ważna jest modlitwa za mieszkańców Lubina. Po Mszy św. księża udzielili wiernym specjalnego błogosławieństwa świecami św. Błażeja, patrona od chorób gardła, zębów i krwotoków.
Lubińską Drogę Krzyżową rozpoczął kleryk Aleksander po zakończonej Eucharystii. Postanowił udać się z nami na całą trasę. Podczas Drogi, podzielił się z nami Słowem Bożym, płynącym z serca. Nawiązał do Męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Halinka ze Ścinawy, co rusz, śpiewała pieśni a my w sile ok. 30 osób pomagaliśmy jej aby śpiew-modlitwa była słyszana w każdym zakątku naszego, pięknego miasta. Nie zapomnieliśmy o "Barce", ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, którą odśpiewaliśmy dwukrotnie z papieżem.
Dalej, w stronę lubińskich świątyń, ruszyliśmy z modlitwą różańcową a ostatni odcinek z Koronką do Bożego Miłosierdzia na ustach. O godz. 21.00 połączyliśmy się, na żywo, z kaplicą MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. Nasi ludzie, Wspólnota Pielgrzymkowa Śladami MARYI oraz pielgrzymi Legnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę byli tam obecni. Powzięli trud, całonocnego czuwania przy cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Razem modliliśmy się cząstką Różańca, tajemnicy Bolesnej.
Wiatr i deszcz oraz przenikliwe zimno, nie było nam straszne, gdy człowiek idzie umocniony Duchem Świętym. Tym razem, do końca dotarło 1️⃣9️⃣ osób.
Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Kochamy Was wszystkich i otaczamy modlitwą. ❤️🙏📿
Długość Drogi Krzyżowej wynosi 11 km na którą trzeba przeznaczyć ok. 3 godzin. Zapraszamy 3 marca, w pierwszy piątek miesiąca, do kościoła pw. Jana Sarkandra. Rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.🚶‍♂️📿🚶‍♀️🙏