POGOTOWIE MODLITEWNE


"Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie" (Mt 18, 19)

 

Każdy z nas staje czasami wobec sytuacji trudnej, może dramatycznej, lub po ludzku patrząc – beznadziejnej. Trudności dotykają nas w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej, a te najtrudniejsze nierzadko dotyczą wszystkich trzech obszarów. Uciekamy się w takich sytuacjach nie tylko do pomocy ludzkiej, ale często – jako chrześcijanie – po prostu padamy na kolana i błagamy Boga o miłosierdzie a Matkę Bożą i Świętych o wstawiennictwo. To bardzo naturalne i bardzo ludzkie zachowanie. Dobrze również gdy w tej „walce na kolanach” nie jesteśmy sami, bo gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w imię Jezusa tam i On jest pośród nich – a więc wchodzi również w nasze troski, cierpienia i nadzieje.

 

Z tej właśnie potrzeby zrodził się pomysł pogotowia modlitewnego – czyli adresu, pod który każdy może kierować swoje osobiste pilne i ważne prośby, mając pewność, że w tym momencie bracia i siostry z naszej wspólnoty klękają razem z Tobą i w Twojej intencji przed Bogiem, wstawiając się jeden za drugiego. Grzesznik prosi bezinteresownie za grzesznika; nie ze względu na swoje zasługi ale ze względu na obietnicę Jezusa: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

 

Pan Jezus wywiązuje się z obietnic i zawsze może dać więcej niż prosimy, jednak daje nam tyle na ile „pozwala Mu” nasza wiara. Pamiętajmy, że Bóg chce wszystkiego co dla nas najlepsze. Nie oznacza to jednak wyłącznie rozwiązań po naszej myśli. Padnij na kolana, oddaj Jezusowie swoje życie, poproś innych o modlitwę i przygotuj się na cuda!

 

Jeżeli chciał(a)byś poprosić o modlitwę skorzystaj z poniższego formularza w następujący sposób:

  1. W rubryce "Autor" podaj imię. Zasadniczo nie przyjmujemy anonimowych próśb.
  2. W treści wiadomości opisz sprawę – dlaczego prosisz o modlitwę. Nie przyjmujemy próśb „w pewnej intencji”, „w Bogu wiadomej intencji” itp. Napisz konkretnie, w jednym – dwóch zdaniach. (Bez zgody autora nie upubliczniamy treści intencji).
  3. Bracia i siostry należący do pogotowia modlitewnego rozpoczynają modlitwę w Twojej intencji od momentu wysłania prośby przez najbliższy tydzień.
  4. Jeżeli chciałbyś prosić o dalszą modlitwę, po tygodniu napisz ponownie. Możesz opisać na jakim etapie jest obecnie Twoja sprawa. Jeżeli napiszesz zanim minie tydzień od Twojej ostatniej prośby, nowa prośba będzie dołączona do obecnej modlitwy – bez dodatkowego potwierdzenia przyjęcia intencji.
  5. Pamiętaj, że pogotowie modlitewne to nie automat do spełniania życzeń; angażuj się również swoją modlitwą i wiarą.
  6. Modlitwa to nie tylko prośba ale również uwielbienie, dziękczynienie i przebłaganie. Możesz wobec tego poprosić o modlitwę dziękczynienia za jakąś sytuację, uwielbienia w obecnych okolicznościach bądź przebłagania za jakieś działania lub zaniechania.
  7. Jeżeli widzisz efekty modlitwy, skorzystaj ponownie z formularza i podziel się darami jakie otrzymałeś od Boga. Każda dobra wiadomość umacnia również nas i motywuje do uwielbienia Najwyższego.
Małgorzata
13.03.2023
Proszę o szczęśliwy przebieg zabiegu i łaskę zdrowia dla Alexa.
Marta
13.03.2023
O ratunek związku Marianny i Patyka. O to by stworzyli prawdziwą rodzinę dla swojego dziecka. By nawrócili się a lud na ich sercach niech stopnieje. O uwolnienie choroby dla Marianny. O uwolnienie depresji dla obojga. O Boże błogosławieństwo dla nich
Paulina
14.03.2023
Proszę o modlitwę za Janusza o jak najszybsze wyjaśnienie sprawy sądowej, o opiekę Matki Bożej w tej trudnej dla niego i rodziny sytuacji, o Bożą opiekę i ochronę jego psychiki, emocji i zwycięskie przetrwanie tej próby. Bóg zapłać!
Beata
18.03.2023
Błagam o uwolnienie mojego kolegi z alkoholizmu i zakłamania oraz siłę zerwania z ludźmi którzy mają na niego zły wpływ

Dodaj wpis:

Autor
Treść wiadomości