24 g. Męki P. Tyniec (1) 11.09.21


Sanktuarium Meki Pańskiej w Tyńcu Legnickim.

Wspólnota Pielgrzymkowa Śladami MARYI w Lubinie oraz wierni i pielgrzymi Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim, przeżywali po raz pierwszy, 10 - 11 września 2021 r., rozważania oraz modlitwę 2️⃣4️⃣ godzin Męki Pańskiej wg Sługi Bożej Luisy Picaretty.❤️
Modlitwa i medytacja 24 godzin Męki Pańskiej rozpoczęła się w piątek, o godz. 17:00, wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w jedynym w diecezji legnickiej, Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim. ❤️ Trwała nieustannie do godz. 17:00 następnego dnia. Podczas nabożeństwa bardzo wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania.
Każda godzina Męki Pańskiej rozpoczyna się krótkim wstępem, następnie czytana jest treść objawień która kończy się modlitwą zakończenia. W kwestie Pana Jezusa wcielił się proboszcz i kustosz Sanktuarium ks. dr Wiesław Złotek. Oprócz kapłana, zaangażowanych w czytanie było aż 12 osób, również z miejscowej Wspólnoty. To Piotr, Ewa, Paweł, Mirek, Anna, Ela, Halina, Róża, Gabriela, Zofia, Zdzisława i Bogusława. Bóg zapłać wszystkim modlącym się spoza Wspólnot. To ogromne wsparcie, niełatwo jest czuwać cały dzień i całą noc przy ołtarzu. Po godz. 22:00 w świątyni było ponad 25 osób.
Pomiędzy godzinami czytań inicjowaliśmy modlitwy Różańcowe, Koronki, litanie, śpiewy itd. Ważne jest, aby zjednoczyć się wtedy z Panem Jezusem i przeżyć godnie tę godzinę.
Włoska mistyczka Luisa Picaretta, która żyła na przełomie XIX i XX wieku przeżyła 60 lat i żywiła się tylko i wyłącznie Eucharystią. Miała wizje i objawienia Pana Jezusa. Z tych wizji zrodziła się książka "24 godziny Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa", ❤️gdzie godzina po godzinie spisane są przeżycia i uczucia mistyczki, Matki Bożej oraz Pana Naszego Jezusa Chrystusa podczas Jego Męki w ostatniej dobie ziemskiego życia. Było to doświadczenie bardzo głębokie i bardzo mistyczne, ukazujące krok po kroku sens każdego cierpienia. To misterium ma szansę na coroczną organizację. ✝️