Polska pod Krzyżem 14.09.19


Lubin jest licznie reprezentowany na lotnisku we Włocławku na wydarzeniu: Polska pod Krzyżem.
Super konferencja i świadectwo Lecha Dokowicza.
Wspaniały czas, wspaniali ludzie i atmosfera w Duchu Świętym♥️♥️♥️
Modlimy się również za mieszkańców naszego miasta Lubina oraz Polkowic, Głogowa, Przemkowa, Ścinawy i Legnicy których reprezentanci są z nami na tym Wydarzeniu.
Pamiętajcie również o nas na Lubin pod Krzyżem na górce tzw. wielorybie za dworcem PKS. Połączymy się duchowo pod Krzyżem ❤️

 

Spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” odbyło się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie 14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Organizatorem był zespół Fundacji Solo Dios Basta oraz ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.  „Podczas modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe” – napisali organizatorzy w specjalnym oświadczeniu. Miejscem spotkania modlitewnego był Włocławek, którego ziemia nosiła wielu męczenników: w czasie II wojny światowej zginęło aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym bł. ks. bp Michał Kozal. Tu także poniósł męczeńską śmierć bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który urodził się właśnie 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ordynariusz włocławski ks. bp Wiesław Mering podkreślił, że to właśnie ludzie świeccy ostatnio są najbardziej skorzy do tego, aby bronić atakowanych kapłanów i biskupów, żeby organizować i podejmować rozmaite akcje modlitewne. – Przykładem jest inicjatywa „Polska pod Krzyżem”. Przecież to też szansa na pokazanie siły społecznej katolików w Polsce – zauważa ordynariusz włocławski.