III Czyścimy Czyściec 29.09.21


Wspólnota Pielgrzymkowa "ŚLADAMI MARYI" wraz z parafią Narodzenia NMP modliła się w środę 29 września 2021 r. w ✝️kościele św. Wojciecha w Lubinie naIII Akcji Modlitewnej pn. "Czyścimy czyściec".⚰️⚰️
Rozpoczęliśmy Eucharystią o godz. 18:00 podczas której, na homilii, ksiądz proboszcz Krzysztof Krzyżanowski zwrócił uwagę na patronów dzisiejszego dnia: św. Archaniołów, Michała, Rafała i Gabriela.
Po Mszy św. odmówiliśmy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Później, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie,❤️ modliliśmy się różańcem w rozważaniach bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie zabrakło czasu na czytanie Pisma Św., Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz śpiewu maryjnych pieśni.
Zakończyliśmy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, kiedy to połączyliśmy się duchowo i drogą radiową z Jasną Górą.
Bóg zapłać wspólnocie, złożonej nie tylko z parafian tutejszego kościoła, za piękną modlitwę. Wiele dusz czyśćcowych zostało uwolnionych z czyśćca do Nieba. Pamiętajmy zatem o naszych bliskich zmarłych. Tylko my możemy im pomóc swoją zjednoczoną, wspólnotową modlitwą.❤️
Serdecznie zapraszamy 17 listopada na IV Akcję Modlitewną pn. CZYŚCIMY CZYŚCIEC.

❤️ Odpust zupełny jest jednym z największych darów Miłosierdzia Bożego, które człowiek może uzyskać codziennie i ofiarować za zmarłych. W tym wielkim dziele Bożego Miłosierdzia może uczestniczyć każdy katolik, tylko trzeba chcieć i Boga o to prosić. Amen.
WARUNKI wymagane do uzyskania Odpustu zupełnego:
1️⃣ Godne przyjęcie Ciała Pańskiego.
2️⃣ Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
3️⃣ Wypełnienie określonych czynności:
➡️ czytanie Pisma Świętego,
➡️ odmówienie jednej części Różańca,
➡️ Adoracja Najświętszego Sakramentu przez pół godziny w kościele,
➡️ odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele,
➡️ pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem
4️⃣ Modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub Pod Twoją obronę.