I Droga Krzyżowa


1️⃣ października 2021r, w pierwszy piątek miesiąca, byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. ✝️

Wspólnota Pielgrzymkowa ŚLADAMI MARYI oraz parafia Narodzenia NMP w Lubinie zaprosiła mieszkańców do wspólnej modlitwy podczas I LUBIŃSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ, która wyruszyła z kościoła pw św. Wojciecha w Lubinie. Droga, o długości 1️⃣1️⃣ km, wiodła poprzez wszystkie lubińskie kościoły i kaplice i przywiodła 3️⃣0️⃣ pątników.
Modliliśmy się w intencji niezmiennej: "O POWRÓT MIESZKAŃCÓW LUBINA DO PANA BOGA".❤️


Gorliwa i długa była nasza modlitwa. Dopiero po godz. 23 powróciliśmy pod Krzyż kościoła wyjścia, czyli świątynię pw. św. Wojciecha. Tutaj oczekiwał na nas miejscowy kapłan, ks. Krzysztof, wikary, który nas wyprowadził po 1 stacji z kościoła, ale i poprowadził rozważania XIV stacji Drogi Krzyżowej. Na rozesłanie udzielił nam kapłańskiego błogosławieństwa.❤️
Podczas Drogi spotkaliśmy się z różnymi reakcjami mieszkańców, od tych dość brutalnych, z okrzykami szatańskimi, po te dobre, prawidłowe. Były pozdrowienia staropolskim Szczęść Boże, były pokłony Jezusowi przybitemu do Krzyża, były przyjacielskie klaksony, również maszynisty pociągu do Wrocławia, były ciekawskie spojrzenia i nagrywania nas telefonami. W ogóle, przyjęto Drogę Krzyżową, pozytywnie. W zamyśle jest, aby z parafii wyjścia uczestniczył w Drodze Krzyżowej miejscowy kapłan, o co będziemy prosić proboszczów.
W pierwszy piątek listopada zapraszamy do kościoła pw św. Jana Bosko w Lubinie. Po Mszy św o godz 18:00 wyruszymy przetartym szlakiem na II Lubińską Drogę Krzyżową.


Długość Drogi Krzyżowej wynosi 11 km na którą trzeba przeznaczyć ponad 3 godziny. Początek zawsze po Eucharystii o godz. 18:00, w pierwszy piątek miesiąca, w kościele wyjścia (wg poniższego harmonogramu). Stacja pierwsza przy Krzyżu kościoła wyjściowego, zakończenie 14 stacją przy tym samym kościele.️️️
Lubińska Droga Krzyżowa – (1 piątek miesiąca [9x] od X do VI) - rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 18:00, poprzez wszystkie świątynie Lubina.


Kolejność stacji (ruch okólny, wg kierunku wskazówek zegara):
1. kościół św. Wojciecha (październik);
2. kościół św. Jana Bosko (listopad);
3. Góra k. Dworca PKS;
4. Stary cmentarz;
5. kaplica SP Salezjańskiej;
6. kościół MB Częstochowskiej (grudzień);
7. Rynek, figura Michała Archanioła;
8. Kaplica Zamkowa;
9. kościół NSPJ (styczeń);
10. kościół MM Kolbego (luty);
11. kościół św. Sarkandra (marzec);
12. kościół Narodzenia NMP na Starym Lubinie (kwiecień);
13. kościół św. Barbary (maj);
14. kościół z miejsca wyjścia; 1. (tylko w czerwcu) kościół MD Mazarello k. Krzeczyna Wlk. (czerwiec).


Szczegółowe informacje na www.sladamimaryi.pl
Bóg zapłać wszystkim modlącym się z nami, tymi duchowo, jak i tymi, którzy mogli być z nami tylko na kilku stacjach.
Z Panem Bogiem❤️