24 g. Męki PJCh (1) 09.04.20


24 Godziny Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa

09-10.04.2020 r. 

 

Począwszy od Wielkiego Czwartku, przez 24 godziny, w kaplicy, w obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie rozważaliśmy Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Rozważania rozpoczęliśmy zgodnie z zapisami zegarowymi zawartymi w Ewangeliach o godz. 17:00 w Wielki Czwartek, aby zakończyć po upływie doby w Wielki Piątek złożeniem Jezusa do Grobu .

 

Jezus przekazał Luizie Piccarreta: "Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony, gdyby, choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości" 

 

Pan Jezus zapewnia św. Faustynę, jak wielka jest wartość godzinnej medytacji o Jego Bolesnej Męce. (Dz. 369). "Jedna godzina rozważania Mojej Bolesnej Męki, większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych Ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość". 

Na polecenie Św. Annibale di Francia, Luiza Piccarreta spisała rozważane stale "24 GODZINY MĘKI NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA" ❤️❤️❤️

 

To pierwsza taka inicjatywa modlitewna pośród mieszkańców Lubina, Prochowic, Jemielna i Koskowic. Zapewne, nie ostatnia. W tym roku w bardzo ograniczonym składzie, ze względu na pandemię koronawirusa.
Początkiem była Eucharystia Wieczerzy Pańskiej. Po 24 godzinach rozważaliśmy jeszcze Drogę Krzyżową spisaną przez śp. księdza Piotra Pawlukiewicza. Na zakończenie przeżywaliśmy Liturgię Męki Pańskiej.

Każdy miał możliwość prowadzenia swojej godziny, czytając rozważania Męki Pańskiej. Wszyscy dali radę czuwać nieprzerwanie przed NS. Modlitwy płynęły w różnych intencjach, o ustąpienie pandemii, zdrowotne, dziękczynne, kilkukrotnie rozważaliśmy tajemnice Różańcowe, Koronkę, litanie i inne modlitwy.
Wielkie cuda działy się w trakcie i po zakończeniu rozważań, ale o nich w kolejnym poście.